השוק המשותף היום

בתחום שיפוטו של האיחוד האירופי מתגוררת 6.9% מאוכלוסיית העולם אך הסחר של גוף זה עם שאר העולם מהווה כ- 20% מכלל  היבוא העולמי ומהווה אחד משלושת המעצמות הכלכליות בעולם (יחד עם ארה"ב וסין).

 

תנועות הסחורות והיקפי שיתוף הפעולה בתחומי התעשייה והמסחר בקרב מדינות האיחוד האירופי, כמעט ואינם מוגבלים כיום מבחינה גיאוגרפית בתחומי היבשת. אל ביטול המכסים והפחתת המיסים הצטרפה גם שווייץ בשנת 2005, וכיום ישנו מרחב עצום של מיסוי נמוך וביטול מכסים ברחבי האיחוד. בנוסף, כל מוצר אשר יוצר בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי, חייב לקבל את האפשרות לשיווק הוגן ושווה בכל אחת מהמדינות החברות. נושא זה עוגן על ידי חקיקה באיחוד ובהמשך חויבו המדינות החברות לאמץ חקיקה זו. לעיתים עדיין ניתן לראות את המשטרה או הרשויות מקיימות בדיקות בעת מעבר בין גבולות, אך רק כאשר קיים מידע מודיעני ממוקד או בדיקה מדגמית.

 

חוזים לעבודות ציבוריות ומכרזים פתוחים כיום באופן שווה בין כל מדינות האיחוד, כך שלדוגמא חברה בלגית יכולה להציע עבודות תשתית טלפוניות בסלוניקי (יוון), כמו כל חברה מקומית. הדבר נוגע לתחומי שירותים חברתיים (בנק, רפואה וכדומה), עבודות תשתית (פיתוח ערים), שירותי תקשורת (טלפון, אינטרנט, לווין) וכדומה. בעקבות פתיחת העבודות ברחבי האיחוד היה קיים חשש שייווצרו מונופולים וחברות רבות יתמזגו על מנת למקסם את כוחן, ולכן גם בתחום זה מקיים האיחוד מערכת של הגבלים עסקיים. בנוסף, מציע כיום האיחוד האירופי שירותים כלכליים רבים, הן לאנשים פרטיים והן לחברות, כחלק מתפקידיהן של הנציבויות הכלכליות השונות והבנקים. גופי האיחוד מעניקים ייעוץ כלכלי להשקעות, תוכניות חסכון, המלצה על קרנות פנסיה, הסברים לאזרחים על זכויותיהם וחובותיהם וכדומה. כמו כן תוכנית הפעולה משנת 2005 מחייבת חברות פיננסיות לקצץ בריביות על הלוואות, מעודדת ביניהן תחרות, ובסופו של דבר מקלה על חיי הצרכנים.

 

בזכות מכלול שנגן משנת 1985 הוסרו גבולות ומחסומים רבים בנושאי התעסוקה ברחבי האיחוד, בעיקר בתחומי המשפט, הבנקאות, הרפואה, הביטוח והתיירות. עיקר המאמץ מכוון להכרה הדדית בתעודות ותארים של המדינות השונות. הקושי העיקרי הוא סביב מקצועות של מלאכת יד. ישנם עדיין מספר מכשולים חקיקתיים במדינות שונות המקשים על תנועת עובדים בין מדינות, אך אמנת ליסבון שנכנסה לתוקף אמורה לשפר גם נושא זה. הדבר נכון לגבי כל המדינות החברות למעט המצטרפות החדשות, בולגריה ורומניה, עליהן יש מגבלות רבות יותר עד לשנת 2014 (שבע שנים מהצטרפותן) ומספר הגבלות נוספות שמקיימת בריטניה.

 

השילוב של השוק המשותף ועידן הגלובליזציה הוביל להורדה משמעותית של תעריפי אינטרנט, טלפון ותקשורת בכלל ברחבי האיחוד, תוך כדי שיפור מתמיד ברמתם. נושא נוסף אשר זוכה לקידום רב בשנים האחרונות בזכות הגלובליזציה הינו תחום התחבורה. אנו עדים להתפתחותן של חברות תעופה רבות (מדיניות שמים פתוחים) אשר הכניסו לשוק את תחום ה- Low Cost, מגבירות את התחרות ומורידות את המחירים. בנוסף, פועל האיחוד ליצירת תחרות בנושא התובלה הימית, אשר נחשבה לשוק פרוץ עד לשנים האחרונות. תחום נוסף אשר בו ניכרת השקעה רבה הוא תחום הרכבות, וכן ישנם פרויקטים משותפים של שיפור דרכים וכבישים בכל רחבי האיחוד, בנוסף לפרויקטים של נהיגה זהירה ובטוחה. בכל תחומי התחבורה פועל האיחוד ליצירת הכשרה זהה וסטנדרטים משותפים, כמו בכל תחום אחר.

 

האיחוד האירופי בשיתוף המדינות החברות פועל רבות למען הגנה על זכויות יוצרים, מניעת פיראטיות ותופעות דומות, כאשר הוא מקדם חקיקה, מגביר אכיפה בנושא ומפעיל יד קשה נגד העוברים על החוק. האיחוד פועל רבות גם בתחום הגנת הצרכן- הקפדה על תקנים מחמירים ביותר, כדי להבטיח שהצרכנים ברחבי האיחוד יקבלו תמורה לכספם.